החלפת לוח חשמל

 
לוח חשמל דירתי לא תקין עשוי לגרור תקלות בלתי רצויות. הלוח יכול להוות סכנה בטיחותית, לגרום התחשמלות או להצית שריפות ודליקות. רוב תקלות החשמל הדירתיות נובעות מלוח חשמל לא תקין.

על מנת לבדוק את תקינות לוח החשמל יש לשים דגש על הדברים הבאים:
  • שלמות הלוח
  • ניקיון בתוך לוח החשמל
  • סדר וארגון בין הכבלים, המתגים והחוטים
  • התקנה יציבה של הלוח
  • היעדר סימני רטיבות או חריכה
  • הרחקת חפצים דליקים מסביבת הלוח
במידה והמצב הכללי שלהלוח אינו עומד בקריטריונים המופיעים לעיל, יש להזמין מיד חשמלאי ולתקן אתהליקויים במהרה. החלפת לוח חשמל מתאימה גם למקרים בהם המבטחים ישנים. על פי תקנות החשמל אסור להתקין בלוח ביתי את המבטחים הללו ויש להחליפם במפסקים אוטומטיים זעירים (מאז"ים).

בדיקות תקופתיות לפני החלפת לוח חשמל

לא כל תקלות החשמל הקשורות ללוח הדירתי דורשות החלפת לוח חשמל. במידה ולא קיים בלוח מפסק מגן, יש להקדים תרופה למכה ולהזמין חשמלאי כדי להתקין אותו. מפסק מגן מבטיח שכל מעגל במתקן יוגן בצורה מלאה. שנית, רצוי לבדוק באופן תקופתי את מפסק המגן. מנגנון ההפעלה של המפסק עלול להישחק ולהתקלקל. מומלץ לערוך בדיקת תקינות תקופתית אחת לחודשיים באמצעות לחיצה על כפתור הבדיקה.

חשמלאי המגיע לבדוק את לוח החשמל הדירתי צריך להמליץ על פעולות התחזוקה הנכונות. עליו לבדוק האם כל השקעים והתקעים שלמים ותקינים, האם השקעים והמפסקים חמים למגע חיצוני לאחר הפעלת ממושכת של מכשיר והאם התקעים מתאימים לשקעים ומותקנים בצורה יציבה.

לסיכום, רוב תקלות החשמל בבית נובעות מטיפול לא נכון בלוח החשמל. רצוי להתייעץ עם חשמלאי מוסמך בכל מקרה של התלבטות ולשקול החלפת לוח חשמל במידה ומצבו הכללי אינו תקין.

לפרטים נוספים ולהזמנת החלפת ארון חשמל חייגו עכשיו 072-3223895 ואנחנו כבר בדרך אליכם.