החלפת שקעים בבית

 
הבית שלנו הוא המקום אשר אמור להיות לנו הכי נעים בו מכל מקום אחר. הבית הוא המקום בו אנו מניחים את הדברים החשובים לנו ובו אנו פוגשים את האנשים אשר הכי יקרים לנו בעולם. עם זאת, לעתים הבית שלנו דורש מאיתנו לעבוד מעט, לטפח אותו ובן לעתים יש בו סכנות שזיהוי וטיפול ראוי בהן מאפשרות לנו להמשיך בשגרת היום יום וליהנות ממנו. בבית שלנו ישנן מערכות מסוגים שונים כמו למשל מערכת המים ומערכת החשמל ובעוד שתקלה במערכת המים יוצרת פשוט אי נעימות, תקלה במערכת החשמל יוצרת סכנה אמתית.

התקנת מערכת החשמל בבית

התקנת מערכת החשמל בבית חייבת להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך אשר מחזיק ברישיון רלוונטי לתחום החשמל ויצירת מערכות חשמל ביתיות. יותר מכך, על החשמלאי להיות זה שמתכנן את החשמל בבית, עליו לקבוע כיצד תונח תשתית החשמל וכיצד ייראו אותה אלו המתגוררים בבית. התקנת מערכת החשמל יכולה להיות סבוכה ומורכבת וניתן לבצע בה כמעט כל דבר (כלומר ניתן לבחור בשקעים רבים בבית, להתקין את המפסקים בכל מקום רצוי ועוד).

בני הבית רואים את מערכת החשמל כאוסף של מתגים ושקעים כאשר המתגים לרוב מוגנים ואינם מהווים כל סכנה והשקעים יכולים להיות מסוכנים בעת השימוש בהם ויותר מכך מסוכנים מאד במידה והם לא תקינים. במידה ונראה שהשקע לא תקין יש להזמין תיקון שקע חשמלי מחשמלאי אשר מוסמך לכך.

חשמלאי מוסמך בבית שלך

תיקון שקע חשמלי דורש עבודה של חשמלאי מיומן אשר מחזיק ברישיון מתאים. החשמלאי עובר קורסים בתחום החשמל ובין היתר לומד על גהות ובטיחות וכיצד ליצור סביבת חשמל בטוחה לעבודה ולמגורים. לכן, אם בבית השקע החשמלי "מקפיץ" ומוריד את החשמל, יוצאים ממנו ניצוצות בעת הכנסת התקע או אם נראה שיש משהו שאינו תקין, יש להזמין חשמלאי שיבצע תיקון שקע חשמלי. גם לפני רכישת בית וכניסה אליו מומלץ להזמין חשמלאי אשר יבצע בדיקות בכל הבית, יעבור על כל השקעים ופתחי החשמל ויבדוק שהם אינם מסכנים את המתגוררים במקום.