החלפת שקע חשמל

 
שקעים לא תקינים מסכנים את המשתמש, את מכשירי החשמל ואת הציוד. הם עלולים להסב נזקים למערכת החשמל הביתית ולנכס. בנוסף, שקעים חמים למגע חיצוני לאחר חיבור גופי תאורה למשך זמן ממושך מחייבים גם הם החלפה.

החלפת שקע חשמל מתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך. החוק אוסר על החלפת שקע חשמל באופן עצמאי או על ידי אדם שלא מחזיק ברישיון בר תוקף. חשוב להקפיד על שלמות השקעים ולבדוק גם את מכסי השקעים ואת העיגון בקיר. במידה ומתגלים סימני חריכה או רטיבות סביב השקעים, החלפתם היא הפתרון היעיל והמשתלם ביותר.

החלפת נקודת שקע חשמלית

יש שורה ארוכה של תקלות המעידות על צורך בהחלפת שקע חשמל. התקלות יכולות לנבוע מהשקע עצמו, מהתקעים או מהמפסקים.

הדבר החשוב הוא להקדים ולהזמין חשמלאי מוסמך.
מי שמתלבט בין חשמלאים ואנשי מקצוע יכול להיעזר בטיפים הבאים:

  • בדקו את הרישיון – בדיקה פשוטה של הרישיון מעידה על המקצועיות של החשמלאי ועל הניסיון שלו. יש דרגות שונות של רישיון חשמלאי ולכן כדאי לבדוק אותו כבר בשלבים הראשונים של העבודה המשותפת.
  • נסו לקבל המלצות על חשמלאי אמין – אמינות היא חלק בלתי נפרד מעבודות חשמל כגון החלפת שקעים או תקעים. נסו לקבל כמה שיותר המלצות על חשמלאי והתייעצו עם חברים, שכנים או בני משפחה.
  • נצלו את החלפת השקע כדי לבצע ביקורת – כדאי לבחור חשמלאי מוסמך שיכול לבצע ביקורת. רשימת נושאי הביקורת המומלצים מתייחסת למצב לוח החשמל הביתי, למצב אביזרי החשמל הקבועים וגם להארקה.

שקע חשמלי כפול

אין להקל ראש בתקלות חשמל וחשוב להישאר עירניים לשקעים או תקעים אשר אינם עומדים בקריטריונים הנדרשים. כיום ניתן לבצע החלפת שקע חשמל באופן פשוט ומהיר ובעלות משתלמת מול מגוון רחב של חשמלאים ואנשי מקצוע.

לצפייה ברשימת כל סוגי עבודות חשמל שא.ד שמש מספקים !