כיצד לחסוך בהוצאות החשמל

 
בדיקה מקדימה של חשמלאי מוסמך יכולה להביא לאיתור של מוקדם של בעיות חשמליות. איתור כזה יכול לעזור לכם לצמצם את הוצאות חשבון החשמל שלכם. אין ספק שבתקופה שבה אנשים מפגינים נגד יוקר המחייה, ונדמה כי השימוש בחשמל הולך ונהפך למותרות, מדובר במתנה של ממש. אז מהי הדרך שבה החשמלאי יוכל לעזור למשפחה שלכם לחסוך בעלויות החשמל? על שאלה זו נרחיב במאמר שלפניכם.

בדיקת חשמלאי מוסמך – השקעה נבונה ומשתלמת

תקלות חשמל אשר נובעות משימוש לקוי אינם דבר נדיר. כולנו מכירים את התקלה הנפוצה של "קפיצת" מפסק הפחת, הנגרמת כאשר מפעילים בו זמנית מזגן, דוד חשמלי ומכונת כביסה או מכשירים חשמליים אחרים. הפעלת כל המכשירים בו זמנית גורמת לעומס ברשת החשמל. במקרה כזה, פעמים רבות אתם ניגשים לארון החשמל שלכם ובודקים עם הפקק קפץ. לפעמים, כשאתם מנסים להשיבו למקומו, הוא מסרב לכך. התעקשות מצדכם עלולה לגרום למכשירים להישרף ואף לגרום לנזקים גדולים יותר, ולסכן את חייכם. בדיקת חשמלאי יכולה למנוע את הנזקים הפוטנציאליים ואף להגן עליכם.

שימוש נכון מאפשר לחסוך המון!

כאשר החשמלאי מגיע אליכם תוכלו להיעזר בו ולקבל ממנו עצות כיצד לצרוך חשמל באופן נכון וחסכוני. אם תפעלו בהתאם לעצותיו, תוכלו לחסוך כסף הן בחשבון החשמל שלכם והן בתקלות הדרושות קריאה בהולה לחשמלאי. להלן כמה עצות מקצועיות, ששווה לזכור:

  • חברת החשמל הכניסה לאחרונה תוכנית המעודדת צריכת חשמל חסכנית ונבונה: היא חלקה את שעות היממה ל- 3 חלקים: שעות פסגה, שעות גבע ושעות שפל. בכל חלק קיים תעריף אחר, כשהיקר ביותר הוא בשעות הפסגה והנמוך ביותר הוא בשעות השפל. שימוש מכשירי חשמל בעלי צריכת חשמל גבוהה בשעות השפל בלבד, יכול לעזור לכם לחסוך מאות שקלים מדי חודש.

  • החליפו את נורות הליבון בנורות חסכוניות וכך תחסכו 80% מצריכת החשמל המיועדת לתאורה והקפידו לנצל אור שמש טבעי.

  • כבו את המזגן כשאתם עוזבים את החדר, הקפידו לנקות את הפילטרים שלו ואטמו היטב את החדר שבו הוא נמצא.

  • התקינו טיימר לדוד שלכם, וחממו את המים כשאתם באמת עומדים להתקלח. על מנת לאפשר חימום מים אופטימלי, מומלץ לנקות את קולטי השמש לפחות פעם אחת בשנה.

  • במידה ואתם מתכננים לחמם כמויות אוכל קטנות, העדיפו לחמם אותם במיקרוגל או בטוסטר ולא בתנור האפייה הגדול. בנוסף, רצוי לקרר את האוכל בטרם שתכניסו אותו למקרר.

  • העדיפו לייבש את הבגדים שלכם באמצעות תלייה ולא באמצעות מייבש כביסה, אך במידה וזה לא ניתן – הקפידו לסחוט את הבגדים היטב במכונת הכביסה לפני שתכניסו אותם למייבש.

אבי שמש, המנהל את חברת א.ד. שמש הינו חשמלאי מוסמך וותיק. שירותיו מוענקים בכל רחבי הארץ, הן ללקוחות עסקיים והן ללקוחות פרטיים.