נראה לכם שעבודות חשמל זה עניין פשוט?

 
אנו חיים בעידן של "עשה זאת בעצמך". עידן שבו מעודדים אותנו לבצע כמעט כל עבודה בכוחות עצמנו ולחסוך את הקריאה לאיש מקצוע. די לראות את ריבוי רשתות השיווק המוכרות כלי עבודה, חומרי גלם וציוד עבור לקוחות פרטיים כדי להבין עד כמה חזקה מגמה זו. ואכן, בתחומים רבים באמת כדאי ומשתלם לנסות לבצע את המטלות בכוחות עצמנו: לסייד את הבית לבד במקום לקרוא לצבע, להתקין מדפים לבד במקום להזמין נגר, לפתוח סתימה בכוחות עצמנו במקום להזעיק אינסטלטור ועוד. אבל כשמדובר בביצוע עבודות חשמל בבית, עדיף שלא ננסה לבצע אותן בעצמנו ונזמין איש מקצוע מוסמך.

אם אין אני לי מי לי?
רבים סוברים שעדיף להם לבצע בעצמם מטלות פשוטות ברחבי הבית, במקום לבזבז את זמנם היקר בהמתנה לאיש מקצוע ואת כספם עבור עבודה שהם יכולים לעשות לבד. הרי בשביל לצבוע קיר לא צריך דיפלומה, וכדי לפתוח סתימה בכיור לא צריך ללמוד באוניברסיטה. ואם יתרונו היחידי של איש המקצוע הוא הניסיון שיש לו, כי את הכלים והציוד אפשר לרכוש לבד ואת הידע אפשר למצוא ברחבי האינטרנט, אז למה לא לנסות? לפעמים זה אפילו יכול להיות מהנה מאוד, ואף להפוך לפרויקט משפחתי מגבש.

עובדה זו אולי נכונה כשמדובר בצביעת הבית. אך כשמדובר בעבודות חשמל, קטנות כגדולות, לא מומלץ לנסות לבצען לבד וחשוב לקרוא לחשמלאי מוסמך. כי בניגוד לאינסטלטור או לצבע, לחשמלאי כן יש תעודה והוא כן נדרש לעבור תהליך הכשרה עיוני ומעשי כדי לעסוק בתחום. אך מעל לכל, כי בביצוע עבודות חשמל קיים סיכון בטיחותי גבוה הרבה יותר מאשר כל עבודה אחרת , וכל ניסיון לבצען בלי הסמכה עלול לעלות לכם בחייכם.

עבודות חשמל – לחשמלאים מוסמכים בלבד

חשמל, פרט להיותו המצאה מהפכנית ששינתה לחלוטין את אורח חיינו, מהווה גם סכנת חיים ממשית עבורנו. כל אחד מאיתנו יכול להתחשמל בקלות אם רק יבצע פעולה אחת שגויה. לכן, אם אין לנו את הידע הדרוש כדי לבצע עבודות חשמל, רצוי מאוד שלא נתקרב לתשתיותיו.

כשמדובר בעבודות חשמל רחבות היקף, כמו חידוש תשתיות החשמל, הגדלת מתח או יצירת נקודת חשמל נוספת בבית, ברור לנו שאנו חייבים להיעזר באיש מקצוע ולא יכולים לבצע את העבודה בכוחות עצמנו. אך למעשה, גם כשמדובר במלאכות פשוטות ובסיסיות יותר, כמו תיקון קצר, כדאי להזמין חשמלאי מוסמך ולא לנסות לפתור את הבעיה בכוחות עצמנו.

אם גם בביתכם נדרש לבצע תיקוני חשמל למיניהם וגם אתם שוקלים האם כדאי לקרוא לחשמלאי, אל תטרידו את עצמכם בשאלות נוספות. זכרו שחשמל הוא לא משחק ילדים וכל התעסקות עימו חייבת להתבצע על-ידי אנשי מקצוע מוסמכים. צרו קשר עם חברת א.ד. שמש שירותי חשמל בע"מ וחשמלאי מוסמך יגיע אל ביתכם ויבצע את העבודה ביעילות ובבטחה.