תקלות חשמל

 
חשמל עוטף אותנו מכל עבר. בגלל סיבה זו לא נעים להיתקע בבית בלי חשמל, במיוחד אם זה סופשבוע, כאשר כל מי שיכול לעזור לכם עם תיקון תקלות חשמל נמצא ביום חופש.

להזמין או להמתין

ישר כשיש בעיה עם זרם החשמל לדירה או בעיה אם איזשהו מכשיר חשמלי, אשר ברור שהתקלה נגרמה בגלל בעיות בזרם או בחיבור הזרם אל המכשיר, אנו שואלים את עצמנו האם להזמין טכנאי.

הזמנת בעל מקצוע ביום שבת היא הרבה יותר בעייתית משתי סיבות:

חלק גדול מהטכנאים לא עובדים בשבת, ויהי מה.הטכנאים אשר עובדים לוקחים 200% תוספת על העבודה שלהם

שתי הסיבות הללו אמורות לגרום לכל אדם הגיוני לשקול טוב ולהחליט האם הסיבה לה הוא רוצה להזמין טכנאי לטיפול בתקלות חשמל היא דחופה או לא.
למרות שהדחיפות הינה עניין אישי ותלויה בבן אדם ומה הוא מגדיר כדחוף, נביא שתי דוגמאות אשר מסבירות מה זו תקלה שמצריכה הזמנה, ומה זו תקלה שאפשר לחכות איתה עד יום ראשון.

להזמין – במידה ואתם או מישהו אחר נתקע במעלית. סיבה כזו היא מאוד קריטית ומחייבת קריאה לבעל מקצוע. לא נשאיר אדם לחכות יום שלם במעלית, גם בהנחה והאוויר יספיק לו אין זה ראוי לתקוע מישהו בעוצר על לא עוול בכפו.

להמתין – הדוד לא מחמם בגלל בעיות מגעים. למרות שיש אנשים שיגדירו אמבטיה חמה כמשהו הכרחי וחשוב, אפשר להתאפק, להתקלח במים קרים או במקרה הכי גרוע לקפוץ לקרוב משפחה או חבר ולבקש ממנו שימוש חד פעמי במקלחת, וזאת בתמורה לנדיבות כזו מצידכם בשבילו.

תקלות הדורשות טיפול מיידי

יש תקלות חשמל בתוך הדירה אשר מצריכות טיפול מיידי וגם הוצאת 200% יותר על בדיקות אלו שוות את הכסף, כי הסיכון בחוסר הזמנת בעל מקצוע לבדוק אותן הרבה יותר חמור.

קולות מתוך ארון החשמל – במידה ואתם שומעים רעשים מתוך ארון החשמל שלכם בבית או במסדרון דבר זה צריך לעלות אצלכם דגל אדום. לרוב רעד כזה לא נגרם סתם אלא בעקבות מגעים רופפים. מגעים רופפים יכולים להתפתח לשריפה ולסכנת חיים.

ריח של פלסטיק שרוף מהשקע – פלסטיק שנשרף מסמן על משהו לא טוב שעובר בתוך השקע, טכנאי חייב לבוא ולנתק את הזרם לאותה נקודת חשמל ולבדוק מי מהחוטים אחראי על הריח. גם פה עלולה להתפתח שריפה, והיות וזה קורה בתוך הדירה זה עוד יותר מסוכן.

אף אחד לא מאמין שתקרה לו תקלה בחשמל עד שהיא מתרחשת, אם היא מתרחשת בשבת אז בכלל זו סיבה לאבד את העשתונות, אבל לפני ששוברים את הכלים תעצרו לרגע ותראו האם התקלה חמורה או לא, האם התקלה מחייבת טכנאי או לא. אם שתי התשובות הן "לא" אז יש לכם הזדמנות לבלות יותר זמן עם המשפחה.